Rychlý kontakt

tel.: 565 332 338
mobil: 724 538 031
email: ntp@ntp.cz
zadat poptávku

zadat inzerci

VyhledáváníNová tiskárna Pelhřimov, spol. s r.o. - netkatalog.czTiskárny a tisk - netkatalog.cz
 

 


Časté dotazy
Časté dotazy

V jakém formátu můžu dodat podklady pro tisk?

Nejlepším formátem pro tisk je formát PDF. K tisku přijímáme běžné formáty – TIFF, EPS, JPG, BMP, PSD, CDR. Rovněž se dá tisknout i z jiných formátůa programů, např: MS Office (doc., docx),Power point (ppt, pptx), ale toto uložení nedoporučujeme – u kancelářského softwaru dochází občas kpřeformátování textu a obrázků při otevření na jiném počítači, a proto nemůžeme garantovat správnost dat.

V jakém barevném provedení mám podklady poslat?

Převážně veškerá data pro tisk jsou v barevném režimu – CMYK. Při tisku, kde se bude tisknout jen černá – stupně šedi.

Je možné podklady k tisku poslat mailem? A jak velký může být zasílaný soubor?

Podklady je možné zasílat e-mailem (ntp@ntp.cz) Doporučená velikost e-mailové přílohy by neměla přesáhnout 10 Mb. Pokud vaše podklady přesáhnou tuto velikost, doporučujeme vložit vaše data na online uložiště (leteckaposta.cz, uloz.to, uschovna.cz) a poté nám zaslat odkaz ke stažení.

Na jakých nosičích je možné digitální podklady dodat?

Pracujeme se všemi běžně dostupnými a používanými médii, tzn. externí disk, CD, DVD, USB flash paměti, paměťové karty atd.

Na jaký maximální formát je možné tisknout?

U digitálního tisku je to formát 325 x 480mm. U ofsetového tisku je to formát 650 x 480 mm.

Jaká je maximální gramáž papíru na tisk?

U digitálního tisku tiskneme maximálně na 300g křídový, ofsetový karton, u ofsetového tisku je maximální gramáž 300g.

Je možné si u vás naskenovat fotografie?

Ano. Nabízíme skenování do formátu A3.

Můžete nám udělat i návrh grafiky?

Součástí naší tiskárny je DTP studio vybavené nejmodernější digitální technikou.Sazba nabízí vše. Od návrhu letáků, vizitek, obálky, knihy či výroby loga až po grafické vyjádření podoby zakázky. Představíme a zpracujeme vlastní návrhy či grafická řešení dle návrhů zákazníka.

Kdybychom si u vás chtěli nechat vytisknout knížku, jakým způsobem máme postupovat?

Pokud budete mít již připravené data, tzn. tiskové pdf, tak nám stačí tento soubor zaslat a následně se domluvit na (formátu, vazbě knížky, materiálu, barevnosti a nákladu). V případě, že budete mít zájem kompletně připravit knížku k tisku, tak byste měli mít připravený text ve wordu (doc, docx) a obrazovou část nejlépe ve formátu (TIFF, EPS, JPG, BMP, PSD) uloženou ve zvláštním adresáři. Následně se spolu domluvíme na formátu, vazbě knížky, materiálu, barevnosti a nákladu. Na začátku sazby vám pošleme k náhledu několik stránek, abyste viděli, jakým směrem sazba směřuje.

Je skutečně nutné přijít na korekturu osobně? Není možné vše vyřídit e-mailem?

Korektury lze vyřídit jak přes emailovou poštu, tak osobně. Záleží na zákazníkovi, co mu více vyhovuje.

Pokud si u vás objednáme tisk letáků či vizitek, za jak dlouho nám jste schopni je dodat? Je možné se domluvit na dopravě?

Po zaslání závazné objednávky tisku letáků a dodání podkladů je možné v případě malého počtu výtisků letáků dodat zakázku i do druhého dne. U větších počtů tisku letáků je možné se domluvit individuálně na termínu dodání. Dopravu zajišťujeme poštou, Toptransem nebo naším autem.

Potřebujeme vytisknout lístky, kde by měla být možnost lehce odtrhnout část lístku. Nabízíte takovou možnost?

Ano, takovou službu nabízíme, služba se nazývá perforace. V místě, kde bude potřeba kupon odtrhnout, "proděrujeme", takže je velmi snadné lístek odtrhnout.

Jaký tisk letáků je výhodnější? Tisk digitálně nebo ofsetem? Jaké údaje ode mě potřebujete, abyste mi mohli stanovit cenu tisku letáků?

Pro optimální stanovení ceny je třeba znát tyto údaje: Formát tiskoviny: (např. A4, A5, A3, A2) Barevnost: barva, stupně šedi, duplex, Materiál: ofset, křída, Gramáž (80g, 130g, atd.), Náklad (počet ks): pro přesné stanovení cenové kalkulace tisku, je nutné znát váš požadavek množství tisku. Od množství se odvíjí koncová cena tisku.

Platí pravidlo: pro tisk malého počtu ks (cca do 500 ks) se použije digitální tisk. Větší množství se tiskne ofsetovým tiskem.

Využijte náš poptávkový formulář a my vám doporučíme nejlepší řešení pro váš tisk.

ZjEzNjg